Venedik’in Gizli Bahçeleri: 2 Saat Özel Yürüyüş Turu

Venedik’in Gizli Bahçeleri: 2 Saat Özel Yürüyüş Turu
12 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 879 kez okundu.

Genel Bakış

Bu 2 saatlik özel turla şehrin gizli bahçelerini ziyaret ederek Venedik’te farklı bir deneyim yaşayın. Antik sarayların içindeki bahçeler Venedik tarihini yansıtarak, yıllar boyunca şehrin fonksiyonel ve sosyal gücünü nasıl sürdürdüğünü anlatmaktadır.

Şehrin gizli bahçelerinden bazılarını keşfedin ve bu kadar zorlu bir ortamda yerli halkın bu bahçeleri nasıl bir tarihin etkisiyle inşa ettiğinin hikayesini öğrenin. Venedik, bir çok sarayın kendi bahçesi olmasına rağmen etrafında yürürken size taştan bir şehir görüntüsü verir ve bahçeleri size bir sürpriz gibi gelir.

Bahçeler, geçen zaman içerisinde hem fonksiyonel hem de sosyal açıdan önemli bir rol oynamıştır ve bu özel yönleri, tur sırasında sizlerle paylaşılacaktır. Rehberler, Venedik Bahçeleri Derneği’nin resmi kılavuzları olup Venedik bahçeleri tarihi üzerine uzmanlaşmış kişilerdir.

Bu tur genel olarak 3 bahçe ziyaretini içerir – Venedik’in Gizli Bahçeleri kitabında da tasvir edildiği gibi rönesans dönemindeki Venedik bahçelerinin en güzel örneklerinden olan rahibe manastırlarına ait 2 bahçe ve gözden uzak inşa edilmiş bir saraya ait 1 bahçe

Dahil Olanlar

  • Tur rehberi
  • Bahçelere ziyaret

Dahil Olmayanlar

  • Kişisel harcamalar

Buluşma noktası

Ponte delle Guglie, Cannaregio

Aktivite Özellikleri

  • Özel saray bahçeleri de dahil olmak üzere Venedik’in gizli bahçelerini keşfedin
  • Güzel Venedik’te üç bahçeyi ziyaret edin ve önemleri hakkında bilgi edinin
  • Yerel halkı zorlu çevre koşullarına rağmen bu muhteşem bahçeleri inşa etmeye iten tarihi sebepleri öğrenin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git