Ukrayna’da sivillere saldırı: 21 ölü, 86 yaralı

Ukrayna’da sivillere saldırı: 21 ölü, 86 yaralı
25 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 613 kez okundu.

Ukrayna’nın güneydoğusunda Donetsk Bölgesi’nin Mariupol şehrinde sabah saatlerinde Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından yapılan bombardımanda 21 sivil öldü, 86 kişi de yaralandı.Donetsk Valiliği resmi sitesinde yapılan açıklamada,…

Ukrayna’nın güneydoğusunda Donetsk Bölgesi’nin Mariupol şehrinde sabah saatlerinde Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından yapılan bombardımanda 21 sivil öldü, 86 kişi de yaralandı.

Donetsk Valiliği resmi sitesinde yapılan açıklamada, Mariupol şehrinin sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti kontrolündeki topraklardan yapılan saldırıda yerleşim birimlerindeki biri çocuk olmak üzere 21 kişinin yaşamını yitirdiğini, 86 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Bombardıman esnasında şehirde sirenlerin çaldığı, can kayıpların yanı sıra büyük çaplı maddi hasar da meydana geldiği belirtildi.

Yaralıların şehrinin değişik hastanelerinde tedavisinin devam ettiği bildiriliyor.

Görgü tanıkları, atılan roketlerin ayrılıkçıların kontrolündeki Novoazovsk bölgesinden geldiğini söyledi.

Görgü tanığı yaptığı açıklamada: “Pazar tarafında kasapta çalışan kızımı ziyarete gittim. O sırada saldırı başladı. Otomobiller havaya uçtu. Roketler nasıl yerlere asfalta düştü ve patladı gözlerimle gördüm. Orada bulunan 3 kişi o esnada hayatını kaybetti. Yollarda birçok cesedi gördüm. Emin olun o roketlerin bizim tarafımızdan atılması mümkün değildi. Rusya tarafından geldi isterseniz kızıma sorun bakın roketlerin düştüğü açıya siz de anlarsınız.”

Bombaların düştüğü şehirde çok sayıda apartmanın camları kırıldı. Onlarca otomobil kullanılmaz hale geldi. Saldırının ardından kayıpların artmasından endişe ediliyor. CİHAN

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git