Uçaklı Mardin Turu

Uçaklı Mardin Turu
16 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 825 kez okundu.

Uçaklı Mardin Turu, İstanbul çıkışlı hareketli 3 Gün 2 Gece Konaklamalı uçak ulaşımlı Mardin Turu programı.

Uçaklı Mardin Turu

Mardin turumuzda ana ulaşım uçak ile sağlanmaktadır. Böylece tur programlarımızda kısa zaman dilimi içerisinde otobüslü turlara nazaran hem daha fazla yer görebilmekte, hem de gidilen tarihi ve doğal mekanlarda daha fazla zaman geçirebilmekteyiz. Bölgeye, uçak ile rahat ve konforlu bir yolculuğun ardından ulaşıp son model araçlar ile turlarımıza başlıyoruz.

Tur Güzergahı:

Mardin kentine nerden girerseniz girin birden sizi kucaklayan bir kültürel yapı karşınıza çıkar. Dar taş sokaklarından ve geleneksel abbaraların altından geçerek keşfedeceğiniz, sıra dışı mimarisiyle Mardin konakları, eyvan kültürü ile bezenmiş eski PTT binası, Mor Behnam (Kırklar) Süryani Kadim Kilisesi, Mezopotamya’nın incisi Şehidiye Cami, 1600 yıllık geçmişi ile Mor Hananyo (Deyr-ul Zafaran) Manastırı, 800 yıllık geçmişi ile Mardin Ulu Cami ve bezemeleri ile dünyada eşi benzeri olmayan minaresi, 500 yıllık tarihsel geçmişi ve muhteşem Mezopotamya manzarası ile Kasımıye Medresesi, Zinciriye Medresesi, muhteşem mimarisi ile Mardin Müzesi, özellikle de Mardin kent merkezinde görülmesi gereken yerlerdir. Ayrıca Mezopotamya’nın en önemli antik kentlerinden olan ve Pers Kralı Darius’a dayandırılan tarihi geçmişi ile Dara Antik Kenti, coğrafyaya hayat veren Çağçağa Akarsuyu ile oluşan ve Mezopotamya’nın vahalarından kabul edilen Beyazsu Kıyısı, 200 yıllık konakları ile Kalane (Kalecik) Köyü, bölgenin en merak edilen mimari yapılarından olan ve Süryani dini merkezlerinden sayılan Midyat Mor Gabriel (Deyr-ul Umur) Manastırı, ülkemizde çekilen birçok tv dizisi ve sinema filmine ev sahipliği yapan, muhteşem mimarisi ile Midyat Devlet Konuk Evi, bünyesinde barındırdığı 3 kilise ve 3 manastırı ile bir Süryani köyü olan Kıllit (Dereiçi) Köyü, halk arasında “Küçük Mardin” olarak anılan Savur ilçesi, Dicle Nehrinin kadim dostu Hasankeyf, butik Mardin turlarında mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Bereketli Hilal olarak adlandırılan Nil Deltası, Mezopotamya ve Anadolu coğrafyaları, topraklarının verimliliği, stratejik konumu ve güzel iklimi ile tarihsel çağların başlamış olduğu bir bölgedir. Bu bölgenin içinde Mezopotamya coğrafyasının en önemli kentlerinden olan Mardin ve çevresi, MÖ 8000 yıllarından süregelen tarihsel sürecinde, onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Tarihsel süreçteki bu zenginlik, dini anlamda da farklı kültürlerin oluşmasını sağlamıştır. Ayrıca arkeolojik, dini, ticari, coğrafi, tarihsel, siyasi ve askeri anlamlarda da oldukça dolu bir bölgedir ve bu tarihsel, kültürel ve dinsel zenginlik Mardin ve çevresindeki mimari zenginliğin ve gizemli kültürel dokunun oluşmasını sağlamıştır.

Tur Tarihi:

Şu an kesin hareketli bir tur bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git