Sapanca Maşukiye

Sapanca Maşukiye
23 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.222 kez okundu.

Sapanca Maşukiye Nerede ?

Bu hafta sonu şehrin gürültüsünden kurtulup harika bir doğa turu yapmaya ne dersiniz ? Haftanın yorgunluğunu atmak, iş stresinden kurtulmak ve ailesiyle keyifli vakitler geçirmek isteyenlerin uğrak mekanı haline gelen Maşukiye siz değerli konuklarını bekliyor. İstanbul’da bulunan Maşukiye yemyeşil doğası ve doyumsuz manzarası ile yaşantınıza renk katmaya hazır.

Maşukiye köyünde, Kartepe eteklerinin şahane manzarasını seyredebilir, Samanlı dağlarının bol oksijenli havası ile buluşabilirsiniz. Maşukiye dört mevsim gezilebilecek bir yerdir. Maşukiye’ye ulaşıldığında, önce çayınızı yudumlayabilir ardından Alabalık Vadisi adlı yerde çok sayıda lezzetli alabalık restaurantlarının olduğu yere ulaşabilirsiniz. Kuş ve şelale sesleri ile birlikte yemek yiyebilir, Maşukiye Kartepe yolunda doğal sucuk ve ekmeğin lezzetine varabilirsiniz. Maşukiye’de doğal ürünler satın almak da mümkün.

Maşukiye gibi doğayla iç içe bir mekan sizi cezbedebilir ve konaklamak isteyebilirsiniz. Maşukiye’de ev sahibi olan ve hafta sonlarını burada geçiren insanların dışında konaklama açısından pek zengin durumda değil.

Sapanca Maşukiye’de Ne Yenir ?

Alabalık : 20 – 25 TL

Köy Kahvaltısı : 25 – 30 TL

Tatlılar : 5 – 10 TL

Ortalama fiyatlar yazılmıştır.

Sapanca Maşukiye’ye Nasıl Gidilir ?

Maşukiye’yi ziyaret etmek için karayolunu veya demiryolunu tercih edebilirsiniz. Tercihinizi karayolu olarak kullanırsanız E-5 veya TEM Otoyolu tercih edilebilir nitelikte. Tem otoyoluyla gitmeyi düşünüyorsanız İzmit doğu çıkışından çıkıp Adapazarı yönüne dönünce Sapanca ayrımından girip yaklaşık 7-8 Km sonra Maşukiye’ye varabilirsiniz. E-5 Karayolunu tercih ederseniz İzmit’ten yaklaşık 7-8 Km sonra sapanca ayrımından girip 7-8 Km sonra Maşukiye’de olacaksınız. Maşukiye’ye demir yolu ile ulaşımda alternatifler arasında yer alıyor. Haydarpaşa gar’ından trene bindiğinizde Maşukiye’ de inebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git