Nişantaşı cinayetlerinde 5 tutuklama!

Nişantaşı cinayetlerinde 5 tutuklama!
25 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 751 kez okundu.

Nişantaşı’nda Vedat Şahin ve şoförü Ferdi Topal’ın öldürülmesi ile ilgili olarak mahkemeye sevk edilen 7 kişiden 5’i tutuklanırken 2 kişi ise serbest bırakıldı.

Milliyet’in haberine göre Nişantaşı’nda 24 Aralık 2014’te Vedat Şahin ve şoförü Ferdi Topal’ın öldürülmesi ile ilgili olarak mahkemeye sevk edilen 7 kişiden 5’i “Tasarlayarak iki kişiyi öldürme” suçundan tutuklandı. 2 kişi ise “yurtdışına çıkış yasağı” konularak mahkemece serbest bırakıldı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Asayiş Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü operasyonlarla gözaltına alınan 15 kişiden 7’si emniyetteki işlemlerinin bitirilmesi ile bu sabah saatlerinde Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildiler. Kalan 8 kişiden 4’ü polis tarafından, 4’ü de Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Önder Yaman’ın talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.

5 KİŞİ TUTUKLANDI

Adliyeye sevk edilen 7 kişiyi 7 saat süresince sorgulayan Terör ve Örgütlü suçlar Bürosu savcısı Önder Yaman,  şüphelileri “Tasarlayarak iki kişiyi öldürmek” suçundan tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk etti. Mahkemece sorgusu yapılan 7 kişiden Hurşit A., Mert G., Hasan E., Nesim D. ve Yaşar S. tutuklanırken A. T. ve T.A. ise “yurtdışı çıkış yasağı” konularak serbest bırakıldı.  

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git