Meteoroloji’den 3 il için

Meteoroloji’den 3 il için
13 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 615 kez okundu.

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk hava yurdun batı kesimlerinde etkisini yitirirken yerini yağışa bıraktı.

Bugün’de yer alan habere göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü, halen devam etmekte olan Doğu Akdeniz’deki yağışların, öğle saatlerine kadar Adana’nın güney ilçeleri (Karataş ve Yumurtalık), Hatay’ın kıyı kesimi ve Mersin çevrelerinde yer yer kuvvetli olmasının beklendiğini açıkladı.

Alınan son tahminlere göre; Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Balıkesir, Çankırı, Kırıkkale, Gümüşhane, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli’nin doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Balıkesir, Çankırı, Kırıkkale, Gümüşhane, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli’nin doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklığının; batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzeyi, Kıyı Ege ile Çanakkale ve Mersin çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde kuzey çevreleri hafif kar yağışlı 5

İstanbul: Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 6

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 9

Adana: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı 11

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 16

Samsun: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 8

Trabzon: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 9

Erzurum: Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli -1

Diyarbakır: Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git