Lüks villaya sahte içki

Lüks villaya sahte içki
12 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 617 kez okundu.

İstanbul Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sahte içki imalathanesine çevrilen villaya baskın düzenledi. Binlerce şişe sahte viski, votka ve rakı ele geçti. 2’si Türk 8’i Bulgar 10 kişi gözaltına alındı. Sahte içkilerin lüks eğlence mekanlarında piyasaya sürüldüğü öne sürüldü.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Kamiloba Mahallesi Göksu Sokak’taki villada sahte içki üretilerek satıldığı yönünde istihbarat aldı. Ekipler, bir hafta villaya giren çıkanları takip etti.

Villaya sürekli malzeme taşındığını tespit eden ekipler operasyon kararı aldı. Önceki gün mahkemeden alınan kararla villaya operasyon düzenlendi. 2’si Türk, 4’ ü kadın 8 Bulgaristan vatandaşı gözaltına alındı. Yapılan aramada, 10 bin şişe sahte viski, votka, rakı, 10 bin boş şişe, 3 bin civarında kapak ile kapak basma makineleri, çok sayıda rulo halinde etiket, çok sayıda rulo halinde bandrol, etiket basma makinesi, içki dolumu için tanker ve sahte içki imalatında kullanılan malzemeler ele geçti.

Gözaltına alınan 10 kişi sorguya alınırken, villanın kaçak içki imalatı için bin liraya kiralandığı belirlendi. Sahte içki üreten çetenin Bulgar ayağındaki kişinin villada ailesiyle kaldığı belirlendi. Bunu da villada sahte içki üretimini perdelemek için aile görüntüsü vermek istediklerinden yaptıkları belirlendi. Sahte içkilerin burada üretilerek lüks eğlence mekanlarında piyasaya sürüldüğü öne sürüldü.

10 kişinin Büyükçekmece Asayiş Büro Amirliği’ndeki sorgularının ardından savcılığa sevk edilecekleri bildirildi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git