Küçük Bayram için 126 bin TL tazminat!

Küçük Bayram için 126 bin TL tazminat!
13 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 628 kez okundu.

Bayraklı’da annesiyle birlikte parka gezmeye giden 7 yaşındaki Bayram Çatalkaya, parkta çimleri kesen Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı işçinin dikkatsizliği sonucu sol ayağını çim biçme makinesine kaptırdı.

Yeni Asır’dan Ali Eyce’nin haberine göre uzun bir tedavi sürecinin ardından Çatalkaya’nın sol bacağı kısa kaldı. Çocuğun ailesi, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN şirketine ve bu şirkete bağlı işçiye dava açtı.

“Göremedim” dedi

Halen devam eden soruşturma kapsamında ifade veren çim biçme makinesinin işçisi Ahmet Paça, çalıştığı sırada parkta çok sayıda çocuk olduğunu, çim biçme makinesinin arkasında kesilen çimlerin dolduğu büyük torba yüzünden çocuğu göremediğini söyledi.

Kazayla ilgili soruşturma devam ederken Çatalkaya ailesi, çocuklarının yaralanan ayağının kısalmasına neden olan işçi Paça’ya ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait İZELMAN şirketine karşı 126 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Avukatları aracılığıyla İzmir Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Çatalkaya ailesi, hem çocuklarının hem de kendilerinin yaşananlardan dolayı büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade etti.

İşçinin dikkatsizliği nedeniyle çocuklarının yaşamı boyunca bu kazayı hatırlayacak şekilde yaralandığına dikkat çeken Çatalkaya ailesi, mağduriyetlerinin tam karşılığı olmasa da ödenecek tazminatın mağduriyetlerini bir nebze olsun giderebileceğini belirtti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git