İstanbul’da kar çilesi!

İstanbul’da kar çilesi!
12 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 643 kez okundu.

Kar yağışı sebebiyle THY’nin iç ve dış hatlarda karşılıklı toplam 83 seferi iptal edildi.

İHA’nın haberine göre İstanbul’da etkili olan kar yağışı hava trafiğini de etkiledi. Türk Hava Yolları’nda bugün ve yarın, iç ve dış hatlarda karşılıklı 83 sefer iptal edildi.

THY’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, “10-11.02.2015 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki yoğun kar yağışı nedeniyle aşağıdaki seferlerimiz iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan CİHAN’ın haberine göre ise yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle TEM otoyolu İstoç mevkisinde bazı TIR’lar yolda kaldı. Sürücüler zincir takmak zorunda kaldı.

Kenti etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk hava sebebiyle gece saatlerinde trafikte bazı olumsuzluklar yaşandı. Yollarda buzlanma meydana geldi. TEM otoyolu İstoç mevkisinde buzlanan yollarda bazı TIR’lar yolda kaldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait tuzlama araçlarının çalışmalarına rağmen sürücülerin araçlarına zincir takmak zorunda kaldığı görüldü.

TIR şoförleri aniden bastıran kar yüzünden yollarda buzlanma oluştuğunu ve araçlarının kaydığını söyledi. Lastiklerini zincirleyen sürücüler daha sonra yollarına devam etti. Yolda kalan araçlar yüzünden TEM otoyolunda kısa süreli trafik oluştu.

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı, gece saatlerinde de devam etti. Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle birçok maddi hasarlı kaza gerçekleşti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi araçları gece boyu yollarda tuzlama çalışması yaptı. Buzlanma sebebiyle bazı vatandaşlar araçlarıyla kaza yaptı. Kar yağışının ilerleyen saatlerde etkisini artırarak devam etmesi bekleniyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git