İstanbul Polonezköy Tabiat Parkı

İstanbul Polonezköy Tabiat Parkı
8 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.569 kez okundu.

İstanbul Polonezköy Tabiat Parkı Nerede ?

Size tek cümleyle özetlemem gerekseydi “Eşsiz bir güzellik” derdim. Kuş cıvıltıları ve İstanbul’dan uzaklaşmamın huzuruyla insanın içi içine sığmıyor. Binbir çeşit ağaç ve bitki türüyle gelenleri kendisine hayran bırakan Polonezköy, Polonyalılar’ın ağırlıkta olduğu köyde, farklı bir kültür ve hayat tarzının da yansımalarını görebilirsiniz. Camping alanları özellikle hafta sonları için gayet idealdir. Güzelliği dillere destan bir bölge, Mustafa Kemal Atatürk’ün yanısıra Gustave Flaubert, Franz List ve daha bir çok ünlü ismi ağırlamıştır.Tabiat parkı içerisinde kızıl geyik, karaca, yaban domuzu, çakal, tilki, sincap, sansar, gelincik, sülün, keklik, atmaca, şahin, doğan, karatavuk, saka, üveyik, baykuş gibi hayvanlar bulunmaktadır.

Neler yapabiliriz?: Piknik, kamping, oryantring, trekking, yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu bulunmakla beraber köyün yerleşik alanında birçok turizm tesisi bulunmakla beraber hafta sonu tatili, günübirlik gezi, piknik, mangal keyfi yada güzel bir restoranda akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Neler Var?: Köy tarihçesi ve eski fotoğrafların sergilendiği Zofia Teyze’nin Hatıra Evi, ağaç oyma heykel ve resim sergileri, resitaller, kültürel aktiviteler. Tarihi Köy Kilisesi, Kültür Evi görülmeye değer yerlerdir.

Polonezköy Tabiat parkı’na Kaç Saatte Gidilir?: İstanbul Merkez’den yola çıkarsak Polonezköy ortalama 34Km uzaklıktadır, Aracınızla 50dk.’da oradasınız.

İstanbul Polonezköy Tabiat parkı’na Nasıl Gidilir ?

Nasıl Gidilir?: Polonezköy Tabiat Parkı, popüler bir yer olması nedeniyle pek çok noktadan ulaşım imkânına sahip. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve yeni Riva yolu üzerinden ilerledikten sonra Beykoz-Riva ve Alemdağ-Şile tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git