Halı sahada cenaze namazı

Halı sahada cenaze namazı
13 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 757 kez okundu.

Öldürülen ABD’li Müslümanların cenaze namazı futbol sahasında kılındı.

ABD’de öldürülen 3 Müslüman üniversite öğrencisi toprağa verildi. Öğrencileri son yolculuğuna binlerce kişi uğurladı. Cemaat namazı futbol sahasında kıldı. FBI cinayetlerle ilgili paralel bir soruşturma yürüteceğini ve “nefret cinayeti” olasılığını da göz önünde bulunduracaklarını açıkladı.

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde öldürülen 3 müslüman gencin cenazesine binlerce kişi katıldı.

Ülkedeki Müslüman sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren cenaze namazı gençlerin eğitimgördüğü üniversitenin futbol sahasında kılındı.

oldurulen-abd-li-muslumanlarin-cenaze-namazi-kilindi-5301215-(1).jpeg

Anma törenine Kuzey Carolina Valisi Pat McCrory, Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi Rektörü Randy Woodson ve Kuzey Carolina Üniversitesi Rektörü Carol Flot’un da arasında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı

“Dua Akşamı” adı verilen anma törenine eyaletin farklı kesimlerinden insanlar ile farklı inanç gruplarının katılması dikkati çekti.

Yüzlerce katılımcıyı soğuk hava ve şiddetli rüzgar etkilemezken, rüzgardan mumlar yakılamadığı için kurbanları anmada cep telefonlarının ışıkları kullanıldı.

 Gözü yaşlı aile çocuklarının nefret suçu kurbanı olduğunu belirterek adalet istedi. 3 müslüman genç için ABD’nin başkenti Washington’da da bir anma töreni düzenlendi.

3 gence yönelik saldırı özellikle basında yer bulmaması nedeniyle Müslüman toplumun büyük tepkisini topluyor.

Ancak saldırının asıl nedeninin “İslamofobi” olabileceği ihtimali gözardı edilmiyor.

--5301205.jpeg

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git