Günübirlik Antalya Turu

Günübirlik Antalya Turu
27 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.446 kez okundu.

Günübirlik Antalya Turu

TUR ADI: Günübirlik Antalya

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Antalya Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Antalya Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Antalya Turu

Antalya’nın tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Antalya Turu.

Antalya’nın tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Antalya turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Antalya Antik Panfiya Kenti : Bergama Kralı Attalos‘un “Bana bir yeryüzü cenneti bulun” buyruğuyla kurulan ve adını kurucusundan alan Antalya; Antik Pamfilya, Psidya, Likya bölgelerinin kesiştiği, Anadolu’nun en bereketli coğrafyasında kurulmuş bir kent.

Termessos Antik Kenti :Güllük Dağı’nın tepesinde doğal bir platform üzerine kurulmuş Termessos Antik Kenti, el değmemiş görünümüyle diğer antik kentlerden daha etkileyici bir havaya sahip. Doğal ve tarihi zenginliklerinden ötürü milli park kapsamına alınan kent, bitki örtüsü ile bölgenin botanik, soyu tükenmekte olan pek çok hayvanı barındırma özelliği ile de açık hayvanat bahçesi görünümünde. Şehrin tarih sahnesine çıkışı Büyük İskender’in İ.Ö.333′te kenti kuşatması ve Termessosluların güçlü bir savunmayla kenti teslim etmemesiyle olmuş.

Olympos Antik Kenti : Zeus’un dağlarının eteklerinde kurulduğu, Olympos Çayı’nın Akdeniz’in tuzlu suyuyla kucaklaştığı, Afrodit’in ölümsüzlük bağışlayan denizinde yüzdüğü cennet: Olympos. Antalya’dan yola çıkıp mavi ve yeşili buluşturan yol, özgür ruhların kenti Olympos’ta son bulur.

Çıralı Yanartaş (Khimaira) : Olympos’un hemen yanında Çıralı köyü yakınlarında önemli tarihi yerlerden biri olan Yanartaş, tarihi ve turistik önemi yanında taşlar arasından çıkan ateşiyle ilgi çekiyor. Çıralı yamacı kayalıklarında yer alan doğalgaz kaynağı mitolojiye göre, Bellerophontes adlı yiğit Khimaira adlı canavara saldırmak için Pegasos atına binip kurşun koyduğu oklarla canavarı öldürmüş. Ejderhanın can verdiği bu yerde Yanartaş Dağı’nda, ilk çağlardan beri yanan doğal gazın ejderhanın sönmeyen ateşi olduğu anlatılıyor.

Arikanda (Arycanda) :Arikanda Antik Kenti, Finike-Elmalı Karayolunun 35. kilometresinde Aykırıçay‘ın batı yamacında yer alıyor. Eski bir yerleşim yeri olduğu bilinen İ.Ö. 2 bin yılından itibaren var olduğu söylenen antik kentin ismi Likya dilinde “yüksek kayalığın yanındaki yer” anlamına geliyor.

Ksantos (Xanthos)Antalya Muğla Karayolu üzerinde, Kaş‘tan 43 kilometre sonra Kınık köyündeki Xanthos antik kenti, Likya’ya başkentlik yapmış tarihi M.Ö. 8. yüzyıla dayanan bir kent. Pek çok tarihi olaylara ve savaşlara sahne olan kentten günümüze ulaşan kalıntılar arasında kaya mezarları, lahit mezarları ve Likya kültürüne özgü dikme mezar anıtları var. Defalarca onarılmış tiyatro ve erken Hıristiyanlık Döneminde yapılmış kilise görülebilecek en önemli eserler arasında.

Günübirlik Antalya Turu

Günübirlik Antalya Turu

Günübirlik Antalya Turu

Günübirlik Antalya Turu

Günübirlik Antalya Turu

Günübirlik Antalya Turu

Günübirlik Antalya Turu

Günübirlik Antalya Turu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git