Günübirlik Adana Turu

Günübirlik Adana Turu
27 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.434 kez okundu.

Günübirlik Adana Turu

TUR ADI: Günübirlik Adana

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Adana Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Adana Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Adana Turu

Adana’nın tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Adana turu.

Adana’nın tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Adana turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Adana Taş Köprü: Adana’nın sembol yapısı Taş Köprü ta Roma döneminde yapılmış, günümüzde Seyhan ve Yüreğir merkez ilçelerini birbirine bağlayan tarihi bir yapıdır. Birkaç sene öncesine kadar araç trafiğine de açık olan yapı bu özelliğiyle Dünya’nın araç trafiğine açık en eski köprüsüdür. 21 gözlü inşa edilen köprünün kara kısmı dolgularla küçülerek bugün 14 gözlü olarak ayaklı tarih olarak şehrin tam ortasında heybetiyle dikilmektedir.

Adana Ulu Cami: (Ramazanoğlulları Cami): Adana’nın sembol yapılarındandır. Tarih dersleri boyunca anlatılan beylikler var ya, onlardan Ramazanoğulları döneminde; 1541’de tamamlanmış tarihi bir yapıdır. Mimarisi Selçuk ve Memluk tarzını taşır. Merkez Camii’den önce Adana’nın en büyük camisidir.

Adana Merkez Sabancı Camii: Seyhan Nehri’nin hemen kıyısında, aynı isimli Adana Merkez Park’ın yanında camii Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük camisidir. 99 metre yükseklikteki 6 minaresi ile etkileyici bir eserdir.

Adana Arkeoloji Müzesi: Tarih boyu defalarca kez taşınmış olup, şu an şehrin merkezinde Reşatbey’de ziyarete açıktır. Çukurova bölgesindeki arkeolojik kazılardan çıkan eserler sergilenir.

Adana Merkez Park: Sabancı Merkez Camii ile birlikte nehrin kenarında yer alan devasa alan gerçekten botanik bir nefes alanıdır. Oldukça geniş çim alanda, çeşitli ağaçlar ve doğanın huzuru Avrupai merkez kent park kültürünün önemli bir örneğidir.

Adana Etnografya Müzesi: Çukurova’nın yerlileri ve Toroslar’ın yerlileri sayabileceğimiz yörüklere yönelik tarihi eşyaları barındıran müze 1983’te açılmış, şehir merkezi Kuruköprü Mahallesi’ndedir. Bizi içindekilerden ziyade 1845’te inşa edilmiş bir kilise olan binası etkiler. Giriş ücretsizdir.

Adana günübirlik tur

Adana günübirlik tur

Adana günübirlik tur

Adana günübirlik tur

Adana günübirlik tur

Adana günübirlik tur

Adana günübirlik tur

Adana günübirlik tur

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git