Görkemli Fenice Tiyatrosu: Venedik’te Rehberli Tur

Görkemli Fenice Tiyatrosu: Venedik’te Rehberli Tur
12 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 556 kez okundu.

Genel Bakış

Venedik’te dünyaca ünlü Fenice Tiyatrosu turunda harika operaların sahneyi şereflendirdiğini düşünün. Fenice Tiyatrosu’nun zengin koridorlarında dolaşırken, Rossini’nin “Sigismondo” ve Bellini’nin “Capulets ve Montagues” sahnelerini gözünüzde canlandırın.

Kendinizi Fenice Tiyatrosu’ndan geçmiş operanın dünyaca ünlü teatralliği ve ihtişamına hazırlayın.

18. yüzyıla yakın kurulan, dünya’daki en ünlü operalardan Fenice Tiyatrosu, Rossini’nin Tancredi, Sigismondo, Semiramide, Bellini’nin, The Capulets and the Montagues, Beatrice di Tenda ve çok daha fazlasıyla hızla en önemli operaların prömiyer tiyatrosu haline geldi. Günümüzde ise bu güzel tiyatro, çağdaş yapımlar için özel bir anlam ifade ediyor; Stravinski’nin The Rake’s Progress ve The Turn of the Screw gibi dünya’ya armağan ettiği prömiyerler bu güzelliklerden sadece birkaçı .

1000’in üzerinde kişi için oturma kapasitesi ile Fenice Tiyatrosu’nun mükemmel akustiği, 98 üyeli orkestrası ve 66 kişilik opera korosu, özel bir yerel kitleye ve büyük bir uluslararası hayran kitlesine sahiptir.

Dahil Olanlar

  • Tiyatro içinde rehberli ziyaret

Buluşma noktası

Campo San Luca, in front of the Bucintoro Viaggi Travel Agency.

Aklınızda Bulunsun

San Luca Meydanı’nda hostesler müşterileri karşılayacak ve onları yürüyerek tiyatroya götürecek (yaklaşık 7 dakikalık bir yürüyüş). Açıklama, yürüyüş sırasında değil tiyatro içinde olacaktır.

Aktivite Özellikleri

  • Dünyanın en ünlü tiyatrolarından birinde rehberli bir tura katılın
  • Harika operaların yıllarca sahneyi şereflendirdiğini düşünün
  • Tiyatronun büyüleyici tarihini ve yeni gidişatını duyun

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git