Genç Nuran’ı felç eden

Genç Nuran’ı felç eden
25 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 681 kez okundu.

Tokat’ta 2 yıl önce dönemin Turhal Belediye Başkan Yardımcısı M.C’nin, aşkına karşılık vermediği iddiasıyla silahla ateş ederek omzundan vurduğu İzmirli Nuran Alkan omurilik felci oldu.

Yeni Asır’da yer alan habere göre M.C, 4.5 yıl hapse mahkum olurken Nuran Alkan cezayı az bularak karara itiraz etti. Alkan, “Ben hayatımın sonuna kadar tekerlekli sandalyeye bağımlı kalacağım. o ise çıkıp elini kolunu sallayarak gezecek. Benim bu rahatsızlığımın bir tedavisi varsa devlet büyüklerimden rica ediyorum, bana sahip çıksınlar. Bir tedavisi varsa beni lütfen tedavi ettirsinler. Çünkü ben daha 24 yaşındayım” dedi.

Hayalleri yarım kaldı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencisi iken yerel bir gazetede muhabirlik yapmaya başlayan Nuran Alkan’ın hayalleri 2 yıl önce yarım kaldı. Evli ve iki kız çocuğu babası belediye başkan eski yardımcısı M.C, çalıştığı gazeteye ortak oldu. İddiaya göre İzmirli Nuran Alkan’a olan aşkına karşılık bulamayan M.C, silahıyla ateş ederek genç kızı vurdu.

Yargıtay’ı bekliyor

Kurşun Nuran Alkan’ın omuzumdan girdi, sol akciğerini parçaladı, oradan da omuriliğini parçaladı. Genç kız omurilik felci olarak tekerlekli sandalyeye mahkum kalırken hakim karşısına çıkan M.C, 4.5 yıl hapis cezasına mahkum oldu. Cezayı az bulan Alkan, itiraz ederek kararı temyize götürdü.

Yargıtay’ın kararını bekleyen Nuran Alkan, kendisinin ömür boyu hapis hayatı yaşayacak olmasına karşılık M.C’ye 4.5 yıl hapis cezası verilmesini kabullenemediğini ifade etti. Alkan, M.C’nin 13 ay tutuklu yargılandıktan sonra tutuksuz yargılandığını ve şu anda da dışarda yargı süreci devam ettiği için serbest olduğunu ifade etti. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git