Eskikaraağaç Köyü Tanıtımı

Eskikaraağaç Köyü Tanıtımı
25 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.000 kez okundu.

Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı, Ulubat Gölü kıyısında yer alan şirin mi şirin bir köy Eskikaraağaç. Halk arasında Leylek Köyü olarak da adı geçen Eskikaraağaç Köyü, ‘Leylek Dostu Köyler’ arasında yerini almış. Tabi bunda her yılın Mayıs ayında düzenlenen Eskikaraağaç Leylek Şenliği’nin de etkisi büyük. Köye adımınızı atar atmaz her yerde bir leylek görmeniz ise kaçınılmaz. Zaten Eskikaraağaç Köyü’nün her tarafında leylekler hakkında bilgilendirici tabelalar mevcut. Hatta bizler de bu kadar çok leylek türü olduğunu Eskikaraağaç Köyü’ne gittiğimizde öğrenmiştik.

Eskikaraağaç Köyü Tanıtımı

Eskikaraağaç Köyü’nün bir diğer özelliği ise, Bursa’nın ilk doğal arıtma tesisin buraya kurulmuş olması. Kanalizasyon atıkları, bitki kökleri ve çakıllar arasında mikroorganizmalar tarafından parçalanıp, tarımsal sulamada kullanılabilir hale getiriliyor Eskikaraağaç Köyü’nde.

Eskikaraağaç Köyü’ne özel aracınızla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursa’dan İzmir istikametine doğru gidin. Apolyont Kavşağı’nı 4 km geçtikten sonra sola doğru ayrılan yoldan 3 km daha gittikten sonra köy karşınıza çıkacak. Bir gün yolunuz Bursa’ya düşerse eğer, Eskikaraağaç Köyü’nü de mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git