Erdoğan, Küba’da temaslarda bulundu

Erdoğan, Küba’da temaslarda bulundu
12 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 508 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaret için bulunduğu Havana’da, dün Küba Devlet Başkanı Raul Castro tarafından törenle karşılandı.Karşılama töreninin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Başkanı Castro’nun başkanlığında…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaret için bulunduğu Havana’da, dün Küba Devlet Başkanı Raul Castro tarafından törenle karşılandı.

Karşılama töreninin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Başkanı Castro’nun başkanlığında heyetler arası görüşmelere geçildi.

Erdoğan, Küba’nın bağımsızlık mücadelesinin öncüsü, şair ve yazar Jose Marti’nin anıtına da çelenk bıraktı.

Cumhurbaşkanlığı sitesinin bildirdiğine göre Küba’da soruları da cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba’ya yönelik yaptırımları insani ve vicdani açıdan doğru bulmadığını belirtti.

Türk Hava Yolları’nın Küba ile Meksika arasında sefer düzenlenmesi ile ilgili girişimde bulunduklarını belirten Erdoğan, Havana’da cami yapılması ile ilgili olarak Suudi Arabistan’ın çok öncelere dayanan bir girişimi olduğunu anlattı. Erdoğan, Havana’da olmazsa başka bir şehirde cami yapılması konusunu Diyanet İşleri ve TİKA vasıtasıyla takip edeceklerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba’daki temaslarını tamamlayarak Meksika’ya geçti. CİHAN

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git