Computex 2014 : Asus’tan dünyanın en ince 12.5 inçlik ayrılabilir klavyeli Windows tableti

Computex 2014 : Asus’tan dünyanın en ince 12.5 inçlik ayrılabilir klavyeli Windows tableti
25 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 554 kez okundu.

Microsoft’un geçtiğimiz hafta tanıttığı Surface Pro 3 tablet modeli inceliği ile büyük övgü alırken, Computex 2014 fuarında aslında daha da başarılı modellerin mevcut olduğu ortaya çıktı. Bunlardan birisi Asus’a ait.
Asus’un fuarda tanıttığı Transformer Book T300 Chi adlı Windows 8.1 tablet modeli 7.3mm kalınlığı ile Surface Pro 3’ü de gölgede bırakmayı başardı. Ancak Asus bu başarıyı Haswell tabanlı değil muhtemelen Broadwell tabanlı Intel işlemcileri ile yakalıyor. 14nm fabrikasyon sürecine sahip olan Broadwell mimarisi hem daha iyi performans hem de daha uzun batarya ömrü sunan cihazların da önünü açacak. 
Firma detay vermese de T300 Chi modelinde yeni nesil Core mikro işlemci mimarisini kullandıklarını belirtti. Ayrıca tablette harhangi bir fan kullanılmamış ve pasif soğutma sayesinde bu kadar ince bir kasa yapısı elde edilmiş. Bu da T300 Chi modelinin Broadwell işlemcilerinden gücünü aldığını işaret ediyor. Zira Intel’in referans modelleri de 7.2mm kalınlığa ulaşabiliyor. 
12.5 inçlik IPS ekranında 2560×1440 piksel çözünürlük sunan T300 Chi, ayrılabilir klavyesi ile birlikte toplamda 14.3mm kalınlığa ulaşabiliyor. Cihazın LTE seçeneği sunan bir versiyonu da mevcut.
T300 Chi modeli Broadwell işlemcilerin henüz piyasada olmaması sebebiyle tahminen sonbahar aylarında satışa sunulacak. Ancak cihazın Haswell tabanlı olabileceğini savunanlar da mevcut. Bu durumda yaz bitmeden cihazı piyasada görebiliriz.    

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git