Cinque Terre: Floransa’dan Tam-Gün Tren & Tekne Turu

Cinque Terre: Floransa’dan Tam-Gün Tren & Tekne Turu
11 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 873 kez okundu.

Genel Bakış:

Bu tam-gün Floransa turunda, İtalyan Riveria’sındaki sarp Cinque Terre bölgesini keşfedin. Bu kombine otobüs, tren ve tekne gezisiyle büyüleyici köyleri ziyaret edin ve Vernazza, Monterosso, Manarola ve Riomaggiore’nin dar patikalarında yürüyün.

Açıklama:

Bir gününüzü büyüleyici Cinque Terre bölgesini tanıyarak geçirin. Deniz ve kara arasında asılı duran, dik uçurumlardan sarkıyormuş gibi görünen, üzüm bağları ve tepeler ile çevrili toplam 5 köyü ziyaret edeceksiniz.

Manarola’nın küçük köyüne vardığınızda burayı keşfetmek için vaktiniz olacak, sonra Riomaggiore’ye giden trene atlayıp, hayran olacağınız büyüleyici bir kasabada duracaksınız.

Monterosso’da bir tekne gezisine çıkın. Gemideyken Path of Love’ı göreceksiniz; uçurum kıyısı boyunca ilerleyen bu güzel patika, Manarola’dan Riomaggiore’ye uzanır.

Monterosso büyüleyici plajları ve bereketli bitki örtüsü ile “Cinque Terre’nin incisi” olarak kabul edilen eski bir balıkçı köyüdür. Kristal berraklığındaki denizde yüzmek ve hafif bir geleneksel öğle yemeğinin tadını çıkarmak için bir fırsatınız olacak.

Vernazza’ya devam edecek ve bu köyün dar patikalarını (carruggi), dik merdivenlerini ve girift yerleşimini deneyimleyeceksiniz. Ardından tur, otobüsün sizi Floransa’ya geri götürmek için bekliyor olacağı La Spezia’ya doğru devam edecektir.

Dahil Olanlar:

• Tren ve tekne biletleri
• Öğle yemeği (bu seçenek rezervasyonunuzda varsa)

Aklınızda Bulunsun:

• Tur 07:00’da başlar ve 20:00-20:30 saatleri arasında biter
• Lütfen kalkıştan 15 dakika önce buluşma noktasında olun.

Aktivite Özellikleri:

Dünyanın en büyüleyici manzaralarından birini keşfedin

Manarola’ya bir tren yolculuğunun keyfini çıkarın

Vernazza’nın dar sokaklarını ve dik merdivenlerini keşfedin

Eski bir balıkçı köyü olan Monterosso’nun güzel plajlarını görün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git