Bağbaşı Kent Ormanı Tanıtımı

Bağbaşı Kent Ormanı Tanıtımı
22 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 501 kez okundu.

Denizli Bağbaşı’nda yer alan Bağbaşı Kent Ormanı, 1984 yılında açılmış ve kızılçam, fıstık çamı, sedir, mavi ve kara servi ağaçlarından oluşan doğal bir orman. 129 hektarlık alanının ağaçlarla dolu olduğu Bağbaşı Kent Ormanı’nın toplam alanı ise 625 hektar ve rakımı ise 500 metreden başlayarak 1400 metreye kadar çıkıyor. Orman içerisinde 2 km uzunluğunda 2 yürüyüş yolu da bulunuyor.

Bağbaşı Kent Ormanı Tanıtımı

Denizli Merkez’e 2 km mesafede bulunan Bağbaşı Kent Ormanı’nın içerisinde tarihi bir manastır çeşmesi yer alıyor. Bununla birlikte voleybol sahası, çocuk oyun alanları, dinlenme yerleri ve kamelyalar bulunuyor bu güzel ormanın içinde. Doğal orman ve suni orman ise iç içe geçmiş durumda.

Bağbaşı Kent Ormanı, keklik, tavşan, tilki, çakal, üveyik, ötücü kuşlar, tahtalı güvercin, gökçe güvercin, ağaçkakan, saksağan, kumru, karga ve kuzgun gibi yaban hayvanlarına ev sahipliği yapıyor. Geyik üretme sahası kapsamında doğaya bırakılan geyiklere de rastlayabilmek mümkün. Çınar ve ceviz ağaçları ise ormanın asli ağaç türlerini oluşturuyor. Sandal, ahlat, akçakesme, yabani zeytin, sistus, ladin ve kekik türleri gibi pek çok bitki örtüsü de bulunuyor Bağbaşı Kent Ormanı’nda.

Eğer bir gün yolunuz Denizli’ye düşerse, Bağbaşı Kent Ormanı’nı da mutlaka ziyaret edin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git