Antalya Olimpos

Antalya Olimpos
10 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 899 kez okundu.

Antalya Olimpos Nerede ?

Tatil şehri Antalya’da yer alan Olimpos tek kelimeyle saklı bir cennet, Olimpos’ta yer alan doğal hayat içerisinde yapacağınız köy kahvaltısını unutamayacağınıza inanıyoruz. Tarihle iç içe bir gezi yolundan ulaşıyorsunuz sahile. Pansiyonlar doğanın yapısını bozmamak için ağaç evler olarak dizayn edilmiş. Yüzyıllar boyunca tarihe kucaklık etmiş Olimpos şimdilerde bir tatil beldesi olarak kullanılıyor. Tarih severlerin kesinlikle gidip görmesi gereken yerlerden biri olan Olimpos, yüzyıllardan el değmemiş eserleriyle görenleri büyülüyor. Olimpos, dağcıların da uğrak noktalarından, dağ tırmanışına gelen dağcılar görenleri şaşkına çeviriyor.

Kayaların üzerine bir kıvılcım düşünce alev alıyor, Yanarkayalar. Olimpos’ta bulunan Yanarkayalar ziyaretçilerini büyülüyor. Sevgilinizle ateş başında yıldızları izlemek istiyorsanız tercih edilebilecek en güzel yer. Olimpos doğal güzellikleriyle birlikte sevdiklerini bekliyor.

Antalya Olimpos’ta Nerede Kalınır ?

Genellikle Ağaç evler olarak dizayn edilmiş pansiyonlar tabiat ile aranızda yeni bir bağ kuracak. Sizlere birkaç öneri sunuyoruz ;

DON KİŞOT PANSİYON

Adres : Yazır Köyü Mevki Kilise Mh. Olympos/Kumluca

OLYMPOS ACAR PANSİYON

Adres : Yazır Köyü Olympos Mevkii p.k.127 Olympos/Kumluca

OLYMPOS ÇAVUŞOĞLU PANSİYON

Adres : Yazır Köyü Kilise Yakası Mevkii No: 10 Olympos/Kumluca

Antalya Olimpos’a Nasıl Gidilir ? 

Açık Adres: Yazir Köyü Olympos, Kumluca / Antalya, Türkiye

Antalya’dan Kemer’e ulaştıktan sonra, Kumluca istikametine devam etmelisiniz. Antalya’dan yaklaşık 75 kilometre sonra ulaşacağınız Ulupınar’ı geçer geçmez solda Olimpos 11 ve Adrasan Levhalarını görürsünüz. Kavşaktan 7 kilometre sonra da sahile ulaşabilirsiniz. Yedi kilometre boyunca sizlere eşlik edecek olan ağaç evler, tabiat güzellikleri, kuşlar ile yürüyerek gitmek isteyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git