6 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 524 kez okundu.

HÜKÜMETİN halk ile kamu kurum ve kuruluşlarının 2008 yılına kadar olan borçlarının silinmesi kararının ardından Maliye Bakanı Abdullah Hoti basın toplantısı düzenledi. Bakan Hoti, “Borçların silinmesi kararı Kosova’dan kaçışların…

HÜKÜMETİN halk ile kamu kurum ve kuruluşlarının 2008 yılına kadar olan borçlarının silinmesi kararının ardından Maliye Bakanı Abdullah Hoti basın toplantısı düzenledi. Bakan Hoti, “Borçların silinmesi kararı Kosova’dan kaçışların önlenmesi ve vatandaşlara daha iyi bir hayat sunma adına alındı” dedi.

Halka daha iyi yaşam koşulları sunulması ve işletmeler için daha teşvik edici bir ortamın yaratılması adına maliye politikalarında değişikliklerin devam edeceğini belirten Bakan Hoti, bu kararın maddi durumu iyi olmayan ve ülkeye karşı sorumluluklarını yerine getiremeyen aileleri etkilediğini farkında olduklarını kaydetti. Hoti, oluşturulan komisyonun iki ay içerisinde, kararın ne şekilde yürürlüğe gireceği ve pratikte nasıl uygulanacağı konusunda hazırlayacağı planı hükümete sunacağını ifade etti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git